Helios Alpe Adria Cup

Novice

Zmage treh najstarejših mlajših selekcij

objavljeno 13.10.2014, kategorija: člani

Pretekli tekmovalni vikend je bil za mlajše ekipe našega kolektiva dokaj uspešen, saj so na štirih tekmah vpisali tri zmage.

Mladinci so se veselili druge zmage v letošnji sezoni. Boljši so bili namreč od vrstnikov iz Zagorja ob Savi. Tekma je bila zelo razburljiva in negledljiva za tiste s slabim srcem. V začetnih minutah sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, nato so gostje prikazali boljšo igro in dobili prvo četrtino z devetimi točkami razlike. Domačini so se v drugi četrtini nekajkrat približali in razliko do polčasa zmanjšali (35:40). V drugem polčasu so gostitelji le prikazali boljšo igro in v samem zaključku teme le zlomili odpor gostov ter zasluženo zmagali.

Izjava igralca Matije Cehnarja: "Tekmo smo začeli že značilno za nas v nekem krču, kar so gostje izkoristili in bolje začeli. Tekma je bila zelo nervozna in napeta. Gostje so v tretji četrtini že povedli za deset točk, kar pa smo z borbeno igro uspeli nadoknaditi ter obrniti rezultat v našo korist. Mislim, da smo na koncu pokazali več želje po zmagi, kar je tudi odločilo tekmo. Čestitke soigralcem za borbeno predstavo in zmago."

Šentjur Tajfun 87 - 83 KD Zagorje

Kadeti so prepričljivo ugnali vrstnike iz Haloz. Že po prvih minutah tekme se je videlo, kdo je gospodar na igrišču. Domači so z agresivno obrambo spravljali na kolena nasprotnika iz Haloz in iz minute v minuto povečevali prednost, ki je na koncu znašala 47 točk. Tako je domača vrsta  le še utrdila prvo mesto v svoji skupini.

Izjava igralca Jurija Kranjca:  "Videlo se je, da je kvaliteta na naši strani. Z rezultatom smo lahko zadovoljni. V igri smo naredili nekaj nepotrebnih napak, katere je nasprotnik izkoristil in dosegel nekaj lahkih košev. S prikazano igro sem zadovoljen, vendar je v naši igri še veliko rezerve. Čestitam soigralcem za še eno zmago in upam, da bo takšnih zmag še veliko."

Šentjur Tajfun 80 - 33 Haloze - Majšperk

V nedeljo, 12. 10., so se starejši dečki  na gostujočem igriščupomerili z ekipo Luxuris Celja. Tekma je bila ves čas izenačena in negotova. Šentjurčani so držali rahlo pobudo skozi celotno srečanje in na koncu zasluženo zmagali.

Luxuris Celje 61 - 65 Šentjur Tajfun

V soboto, 11. 10., so se mlajši dečki s sovrstniki iz Maribora pomerili v 2. kolu Mini pokala Spar. Po izenačeni prvi četrtini so vajeti igre prevzeli gostje in zasluženo zmagali na koncu tekme. Sledi še povratna tekma v Mariboru na kateri bodo poskušali igralci popraviti vtis iz prve tekme.

Šentjur Tajfun 39 - 69 Maribor Nova KBM