Šentjur

Novice

Šentjur na kolena spravil Rogaško in se uvrstil v veliki finale!

objavljeno 22.5.2021, kategorija: člani

Košarkarji Šentjurja so prvi finalisti zaključnega turnirja Pokala Spar. Na Kodeljevem v Ljubljani so v polfinalu premagali Rogaško s 101:94, v finalu v nedeljo ob 20.30, pa jih čaka zmagovalec dvoboja med Krko in Cedevito Olimpijo.

Šentjur - Rogaška 101:94 (23:25, 24:26, 24:13, 30:30)

Šentjur: Špan 15 točk, Habat 5, Đapa 19, Tabak 2, Samac 23, Ledl 2, Nemanič 5, Mitrović 14, Ahmedović 16.

Za Šentjurčane, državne prvake iz sezone 2014/15, bo to prvi nastop v finalu pokala Spar, potem ko so trikrat že igrali v polfinalu, ter priložnost, da postanejo sedma ekipa s pokalno lovoriko v svojih vitrinah.

Šentjur se je zasluženo uvrstil v finale, saj je bil po izenačenem prvem polčasu v nadaljevanju bolj zbran in napadalno zelo natančen.

Varovanci trenerja Aleša Pipana so Rogaško premagali po dvanajstih zaporednih porazih; nazadnje so jo ugnali leta 2016. Ključne točke v končnici, ko se je Rogaška približala na 85:82, je dosegel Jure Špan. Najprej je zadel trojko, nato še koš s polaganja in Šentjur v 37. minuti vrnil v vodstvo 90:84, ki ga do konca ni več izpustil iz rok.

Aleš Pipan, trener KK Šentjur: "Čestitke mojim igralcem, pokazali smo, da znamo igrati dobro košarko. V prvem polčasu smo hitro prišli v zaostanek, nato pa smo lovili tekmeca. V drugem polčasu smo strnili vrste, igrali boljšo obrambo in bili hrabri ter konkretni v napadu in zato prišli v vodstvo, ki smo ga dobro držali do konca tekme. Še enkrat čestitke fantom, katerim je finale Pokala Spar nagrada za težko sezono, ki smo jo imeli vsi skupaj. V finalu bomo uživali v košarki!''

Jure Špan, košarkar KK Šentjur: ''Mislim, da smo dokazali, da si zaslužimo biti na zaključnem turnirju Pokala Spar. Prikazali smo dobro borbo, veliko željo doseči zmago in zasluženo po dolgem času premagali zelo dobro ekipo Rogaške. Že pred tekmo smo imeli načrt biti agresivni na vsaki žogi, zasluženo pa smo zmagali predvsem zaradi boljšega skoka. Finale je za nas velika nagrada in tudi na finalno tekmo se bomo dobro pripravili in uživali v njej.''

Cinkarna Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d. ADEPO Trgovine KEA AHAC DOMGRAD Energojug Hidrosvet Kladnik Protect trade Studio LIST TOMGRAD Gorenjska banka MSSOL investicije VOC - gradimo življenje

©2003-2021 KK Šentjur. Vse pravice pridržane.