1. SKL

Novice

Šentjurčani v drugem delu sezone do prve zmage

objavljeno 13.3.2021, kategorija: člani

Košarkarji Šentjurja se iz gostovanja v Kranju vračajo z zmago. Domači Triglav so varovanci trenerja Aleša Pipana premagali s 77:68.

ECE Triglav - Šentjur 68:77 (17:22, 17:17, 19:24, 15:14)

Šentjur: Đapa 18 točk, Špan 16, Ledl 14, Samac 9, Tabak in Mitrović 5, Držić in Nemanič 4, Ahmedovič 2.

Pred tekmo sta obe moštvi razmišljali le o zmagi, saj so Gorenjci želeli iskati zmago za pobeg z dna lestvice Lige Nova KBM, Šentjurčani pa v drugem delu tekmovanja še niso zmagali, zato so prvo zmago iskali prav v Kranju. Gostje so tekmo začeli z vso silo, saj so v 5. minuti vodili že 13:0, v 6. pa celo 19:2, a košarkarji Triglava se niso predajali in gostom v nobenem trenutku niso dovolili sprostitve. Tako so do konca prve četrtine naredili svoj delni izid 15:3 in v 18. minuti tekme sta bili ekipi poravnani na 30. V drugem polčasu so gostje spet prišli do občutnejše razlike, ko so v 26. minuti povedli za 14 točk (54:40), a se žilavi Gorenjci, ki so tokrat igrali brez Andreja Stavrova, niso predali in v 35. minuti prišli na samo tri točke zaostanka (66:69). A za kaj več kot časten poraz je Kranjčanom zmanjkalo energije in košarkarji iz Šentjurja se domov vračajo z zasluženo zmago, saj so bili na koncu v pomembnih elementih (met iz igre, skok in število podaj) igre boljši nasprotnik.

Šentjur zdaj čaka domača tekma z Zlatorogom.

Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d. ADEPO Trgovine KEA AHAC DOMGRAD Energojug Hidrosvet Kladnik Protect trade Studio LIST TOMGRAD Gorenjska banka MSSOL investicije VOC - gradimo življenje

©2003-2021 KK Šentjur. Vse pravice pridržane.