Novice

S srčno igro do pete letošnje zmage

objavljeno 13.12.2020, kategorija: člani

Sledi gostovanje v Laškem

Sijajna zmaga košarkarjev Šentjurja! Rdeče-beli so v domači dvorani s 77:66 premagali Terme Olimia. To je peta letošnja zmaga Šentjurčanov, ki so tokrat nastopili zelo oslabljeni (brez Daliborja Đape, Jerneja Ledla in Domna Bratoža).

Šentjur - Terme Olimia 77:66 (22:18, 20:17, 17:22, 18:9)

Šentjur: Špan 17, Samac 15, Ahmedović 14, Mitrović 12, Držić 9, Habat 6, Tabak 4, Gunzek, Sagadin, Hadziselimović, Dolinšek, Ledl.

Košarkarji Šentjurja so prvič v sezoni povezali tri zmage in hkrati prvič prišli do petdesetodstotnega izkupička (5-5). Goste iz Podčetrtka so premagali z enako razliko, kot so izgubili prvo tekmo (90:79), a imajo zaradi več doseženih točk v gosteh boljše medsebojno razmerje. Odločitev o zmagovalcu je padla šele v zadnjih petih minutah. V 33. minuti so gostje vodili s 63:61, dobre tri minute kasneje pa je bilo 69:64 za domače. Poizkusi Term Olimia z meti z razdalje se niso obnesli, Šentjur pa je s šestimi zaporednimi točkami Stefana Mitrovića prišel do zaslužene zmage.

Domači so zadnjih sedem minut dobili z delnim rezultatom 16:3. Domagoj Samac (Šentjur) je imel najvišji statistični indeks na tekmi (24), saj je ob petnjstih točkah (met 4:6) zbral še osem skokov. Dvomestna sta bila še Jure Špan (17, trojke 4:9, 5 podaj) in Emir Ahmedović (14 točk, 6 skokov), za malo pa je dvojnega dvojčka zgrešil Ivan Držič (9 točk, 9 skokov).

Šentjurčane v soboto čaka gostovanje pri Zlatorogu, v Laškem.

Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d. ADEPO Trgovine KEA AHAC DOMGRAD Energojug Hidrosvet Kladnik Protect trade Studio LIST TOMGRAD Gorenjska banka MSSOL investicije VOC - gradimo življenje

©2003-2021 KK Šentjur. Vse pravice pridržane.