Laško, 10. 3. 2019 ob 18.00, Liga Nova KBM

KK Zlatorog : KK Šentjur
76 : 57

V Laškem daleč od uspeha

V drugi tekmi skupine za obstanek med prvoligaši so Šentjurčani gostovali v Laškem, kjer so si obetali veliko bolj konkurenčno predstavo, kot se je na koncu izkazalo.

V šesti minuti igre je igrišče zaradi poškodbe zapustil Matej Krušič, ki je zaradi strganih kolenskih vezi v kolenu tudi sklenil s sezono. Ekipi sta bili prve četrt ure izenačeni, potem pa so se igralci Zlatoroga v 17. minuti oddaljili na 8 točk. Šentjurčani so jih ujeli in v 20. minuti prevzeli vodstvo. Davor Konjevič je v prvem polčasu vpisal 17 od svojih 15 točk.

Ti so bili po glavnem odmoru povsem nerazpoznavni. Domači so namreč tretjo četrtino dobili za 18 točk. V zadnjem kvartalu je Šentjur še najbližje prišel v 35. minuti, ko je 67:53.

Chris Thomas, trener Zlatoroga: ‘’Zelo sem vesel z obrambo, ki smo jo igrali danes. Da zadržiš dobro ekipo kot je Šentjur na 32 % metu iz igre pove, da smo ta teden res dobro trenirali obrambo. To energijo danes bomo mogli podvojiti na naslednji tekmi v Ljubljani.’’

Jakša Vulić, trener Šentjurja: ‘’Zaslužena zmaga Laškega. Mi smo igrali kakor moremo samo prvih 20 minut, ostalo je bilo pod nivojem. Potem pa se je zgodila še poškodba Krušiča tako, da bomo v nadaljevanju imeli veliko problemov, težko bomo trenirali z devetimi igralci. Zelo zahtevna borba do konca nas čaka. Situacija je kakršna je, moramo se boriti. Zahvalil bi se še navijačem za podporo.’’

V soboto, 16. marca, bo ob 19. uri domača tekma s Šenčurjani.

*foto: KK Zlatorog

Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d. ADEPO Trgovine KEA AHAC DOMGRAD Energojug Hidrosvet Kladnik Protect trade Studio LIST TOMGRAD Gorenjska banka MSSOL investicije VOC - gradimo življenje

©2003-2019 KK Šentjur. Vse pravice pridržane.