KK Šentjur : KD Ilirija
71 : 67

Še tretjič tesno ugnali Dončićeve

Tekme z Ilirijo so v zadnjem času vselej tesne in tako je bilo tudi tokrat.

Šentjur je začel nekoliko bolje od gostov in v 10. minuti vodil 19:12. S trojko Jana Strmčnika je domača zasedba v 15. minuti povedla za 16, a je sledil padec v igri. Ilirija je do glavnega odmora znižala na 39:34.

Gostje so se v 27. minuti vodili z 48:51, potem pa so domači uspeli izpeljati serijo 11 točk. V naslednjih minutah so Šentjurčani uspeli odbiti večino poskusov gostov, da se povsem približajo. Ilirija je vztrajala in se povsem na koncu dvakrat približala le na dve točki zaostanka. Vseeno so domači fantje ohranili mirnost in tekmo pripeljali do zmage.

Dvomestniki: Pešić 15, Čigoja 11, Konjević in Woolridge 10, ...

Jakša Vulić, trener Šentjurja: ''Pri tej zmagi sem lahko zadovoljen samo s točkama, ki smo ju osvojili. Glede na dogovore pred tekmo je bilo spoštovanega bolj malo. Preveč je bilo individualnih rešitev, žoga je krožila prepočasi in imeli smo preveč izgubljenih žog, ki so gostom omogočile, da so se nevarno približali.''

Saša Dončić, trener Ilirije: ''Še enkrat smo s Šentjurjem igrali tekmo na žogo in še enkrat potegnili kratko. Najbolj me veseli, da je odlično odigral 16-letni Stepan Dmitrievič Gontar, za katerega je bila to prva članska tekma.«

V nedeljo, 10. marca, bo ob 18. uri na vrsti gostovanje pri Zlatorogu v Laškem.

*foto: Andreja Terbovc

Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d. ADEPO Trgovine KEA AHAC DOMGRAD Energojug Hidrosvet Kladnik Protect trade Studio LIST TOMGRAD Gorenjska banka MSSOL investicije VOC - gradimo življenje

©2003-2019 KK Šentjur. Vse pravice pridržane.