Koper - ŠD Bonifika , 9. 2. 2019 ob 17.00, Liga Nova KBM

Sixt Primorska : KK Šentjur
92 : 76

V Istri brez pravih možnost za uspeh

S tiho željo po presenečenju je šentjurska zasedba odpotovala na gostovanje k vodilni ekipi tako slovenskega kot tudi drugoligaškega jadranskega tekmovanja.

V Kopru so bolje začeli domači, ki so prvo četrtino dobili za 9 točk, kolikor je bila tudi najvišja razlika tega dela srečanja.

Domači so resen pristop nadaljevali tudi v drugem kvartalu, ki se je končal z 18 točkami skupne razlike.

Ta je narasla tudi v tretji četrtini, po 30 minutah igre pa je bilo na semaforju 70:44.

Gostje so v zadnji četrtini ublažili poraz.

Dvomestnika: Konjević 22 in Pešić 19 točk.

Jurica Golemac, trener Sixt Primorske: ''Čestitke našim igralcem za odličen pristop in zmago. Kljub temu, da je bila tekma za nas nepomembna, so vsi na parketu pokazali največ, česar so sposobni, kar je edino pravilno. Zahvaliti se moram navijačem, ki so nas znova podpirali. Šentjurju v nadaljevanju sezone želim vso srečo.''

Jakša Vulić, trener Šentjurja: ''Sixt Primorska je zasluženo zmagala. Tekmeci so od začetka tekme igrali agresivno, s čimer so nas prisilili k velikemu številu izgubljenih žog, na drugi strani pa to kaznovali z lahkimi koši. Njihova zmaga ni bila vprašljiva niti za trenutek. Našim fantom moram čestitati za borbo vse do konca tekme, ko smo nekoliko uspeli popraviti tudi zaostanek. Oziramo se že proti novim tekmam. Možnosti za preboj v Ligo Nova KBM za prvaka smo izgubili, vendar ne v Kopru, temveč že pred časom. Sedaj čakamo na tekmece v boju za obstanek.''

V torek, 12. februarja, bo ob 18. uri zadnja tekma rednega dela tekmovanja, v Hruševcu pa bodo gostovali Gorenjci. Uvrstitev v skupino za prvaka je ob porazu Domžalčanov z državnimi prvaki še mogoča.

*foto: Žiga Mikeli

Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d. ADEPO Trgovine KEA AHAC DOMGRAD Energojug Hidrosvet Kladnik Protect trade Studio LIST TOMGRAD Gorenjska banka MSSOL investicije VOC - gradimo življenje

©2003-2019 KK Šentjur. Vse pravice pridržane.