OŠ Hruševec Šentjur , 26. 1. 2019 ob 19.00, Liga Nova KBM

KK Šentjur : Hopsi Polzela
84 : 64

S pravim pristopom je možno marsikaj!

Šentjurski tabor se je v tednu pred tekmo s Hopsi, ki so bili pred srečanjem precej višje na lestvici, ukvarjal z boleznimi in poškodbami. Na tekmi na koncu ni nastopil Matej Krušič.

Ekipi sta bili v prvem polčasu precej izenačeni, rezultat pa je bil poravnan kar 9-krat, nazadnje v 14. minuti. Sledilo je boljše obdobje Šentjurja, ki je z enim od številnih zabijanj Emirja Ahmedovića v 18. minuti povedel za 7 točk.

Polzelani so drugi polčas začeli z 0:6 in povedli za točko, a se je domača vrsta znala zbrati in znova sama prišla v manjšo prednost. S serijo 6 točk je Šentjur po 30. minuti vodil 57:50. Naš bivši član, Sandi Čebular, je v 32. minuti znižal na 59:58, potem pa je domačim uspela serija 10 točk. Šentjurčani so se do konca še bolj razigrali in na veselje polnih tribun podvojili razliko.

Dvomestniki: Konjević 27, Ahmedović 17 (10 skokov), Pešić 15, Jurček 10.

Jakša Vulić, trener KK Šentjur: »Čestitam fantom za nocojšnjo predstavo, še posebej zato, ker smo imeli ves teden težave zaradi bolezni in poškodb. Morda smo odigrali celo najboljšo tekmo sezone proti odličnim in zelo. Dobro smo pokrivali njihove mete z razdalje, malo več prostora smo tam pustili njihove visoke igralce, kar se je pokazalo kot dobra rešitev. Zmaga je pomembna zaradi povrnitve samozavesti, manj pa se obremenjujemo, če bomo igrali v ligi za prvaka ali obstanek.«

Boštjan Kuhar, trener KD Hopsi Polzela: »Danes so naši igralci na tekmo prišli podcenjevalno, kot da so že zmagali. Zaradi tega tudi katastrofalen met, katastrofalna obramba. Takšne igre nismo vajeni. Čaka naš še veliko dela. Od lige za prvaka smo še precej oddaljeni.«

V nedeljo, 3. februarja, je na vrsti gostovanje pri Iliriji. Tekma se bo v Hali Tivoli v Ljubljani začela ob 18. uri.

*foto: Zlatko Drovenik

Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d. ADEPO Trgovine KEA AHAC DOMGRAD Energojug Hidrosvet Kladnik Protect trade Studio LIST TOMGRAD Gorenjska banka MSSOL investicije VOC - gradimo življenje

©2003-2019 KK Šentjur. Vse pravice pridržane.