OŠ Hruševec Šentjur, 20. 10. 2018 ob 19.00, Liga Nova KBM

KK Šentjur : Zlatorog Laško
77 : 71

Po visokem vodstvu do prve zmage po podaljšku

Teden dni po uvodni tekmi nove sezone je v Hruševcu sledilo novo srečanje, saj je šentjurska ekipa gostila laško, ker je imela slednja zasedeno dvorano.

V tekmo so bistveno bolje vstopili gostje, ki so povedli z 0:8. Šentjurčani so preko Tomaža Jerebe in Miloša Pešića ob koncu prve četrtine goste uspeli ujeti na 19.

V drugem kvartalu so domači s košem Emirja Ahmedovića povedli, ekipi pa sta bili skupaj še približno tri minute. Po trojki Dejana Čigoje, ki je za gostitelje nastopil prvič, so domači nanizali še 10 točk in povedli z dvomestno prednostjo. Ob polčasu je Šentjur vodil za 9.

S Pešićevo serijo je domača vrsta na krilih bučne publike v 24. minuti vodila za 15. To ji je uspelo še enkrat, potem pa je zbranost nekoliko popustila, gostje pa so predvsem po zaslugi Nejca Barića prepolovili zaostanek.

Zadnjo četrtino je Šentjur začel s prednostjo 8 točk. Gostje so se uspeli nevarno približati, a so domači po lepi kolektivni akciji preko Žige Jurčka v 37. minuti vodili 58:51. V Zlatorovih vrstah je v zadnjem delu poleg Barića blestel še Cleveland Thomas, minuti do konca pa je bil izid izenačen na 61. Na koncu rednega dela je odgovornost prevzel Davor Konjević, ki je zadel za domače vodstvo, a je na drugi strani vrnil Barić. V zadnjem napadu je znova poskušal Konjević, pri prodoru prejel udarec, ki se je slišal precej stran, pri nadaljevanju akcije pa ni bil uspešen.

V podaljšku so bili v psihološki prednosti gostje, ki so jih spodbujali številni pristaši, a so rahlo prednost vseeno uspeli vzdrževati domači. Dobre pol minute pred koncem je Konjević zadel trojko za 73:69, isti pa je bil malo kasneje zbran tudi pri prostih metih. Končni izid je ob zvoku sirene postavil Pešić.

Dvomestniki: Pešić 23, Konjević 14, Jereb 12, Ahmedović 10 (14 skokov), ...

Jakša Vulić, trener Šentjurja: "To tekmo smo morali zmagati dvakrat, saj smo si v tretji četrtini priigrali lepo prednost. Mogoče je bil kriv nekakšen krč, ali celo nekakovost. Laščanom smo dopustili, da se vrnejo in tako je odločal podaljšek. V dodatnih petih minutah je bil Zlatorog v boljšem psihološkem položaju, ker so nas ujeli. Kljub temu smo se zmogli zbrati, najti nekatere rešitve in na koncu zasluženo zmagali. Obema ekipama čestitam za borbenost, čeprav samo srečanje ni bilo na visoki ravni, a je bilo toliko bolj razburljivo. Svoj delež k vzdušju so dodali tudi gledalci."

Chris Thomas, trener Zlatoroga: "Smo mlada ekipa, ki še potrebuje konstantnost. Vse to je del procesa v katerega vlagamo ves trud. Smo zelo dobra ekipa, ki bo konkurenčna vsako tekmo in katero vodi najboljši organizator igre v ligi."

Fotogalerija (klik!)

Tudi tretjo tekmo bo Šentjur igral na domačem prizorišču, in sicer bo to v nedeljo, 28. oktobra, ko v goste prihajajo državni prvaki, Petrol Olimpija. Še pred tem je na vrsti gostovanje v pokalnem tekmovanju. V sredo, 24. oktobra, bo ob 20:00 tekma v Slovenski Bistrici pri tamkajšnjem tretjeligašu.

*foto: Žiga Anderlič