Šentjur, 24. 11. 2017 ob 18.00, Helios Alpe Adria Cup

KK Šentjur : BK ARMEX Děčín
81 : 87

Čehe zgolj večkrat ujeli

V tekmi Pokala Helios Alpe Jadran sta obe ekipi pogrešali nekaj košarkarjev, srečanje pa so bistveno bolje odprli gostje s severnega Češkega, ki so povedli z 2:11 in 4:17.

V 12. minuti je Šentjur s trojko novinca Jana Rizmana prišel na 4 točke zaostanka, a so gostje kmalu znova pobegnili na 13 točk prednosti. Tričetrt minute pred koncem prvega polčasa je Šentjur z novo Rizmanovo trojko prišel na 40:45, ob polčasu pa so gostje, ki so iz igre metali z več kot 70 % natančnostjo, vodili za 8 točk.

V tradicionalno dobri tretji četrtini so domači tokrat izničili več zaostanek in v 28. minuti s trojko Marcusa Williamsa prišli do prednosti 63:59. Z delnim izidom 2:10 so gostje tudi po 30 minutah vodili.

V zadnjem delu so si gostitelji prizadevali, da pridejo blizu Čehom in s košema Rizmana tri minute pred koncem tudi povedli. nazadnje z 80:79. V končnici so gostje odigrali bistveno bolj osredotočeno in zasluženo odnesli zmago.

Rizman 18, Fernandez 14, Bolčina 12, Pešić 11, Williams 10, ...

Fotoutrinki (klik!)

V sredo, 29. novembra, je v okviru 4. kroga Pokala Spar na vrsti gostovanje pri tretjeligašu Nazarje. Tekma se bo začela ob 20.30.

*foto: Kvirina Martina Zupanc

Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d.

©2003-2017 KK Šentjur. Vse pravice pridržane.