OŠ Hruševec Šentjur, 20. 1. 2018 ob 19.00, Liga Nova KBM

KK Šentjur : KK Šenčur Gorenjska gradbena družba
87 : 76

Z zmago proti Gorenjcem sedaj na robu osmerice

V lovu na uvrstitev v ligo za prvaka so košarkarji Šentjurja vpisali peto zmago v aktualni sezoni in na lestvici ujeli polzelske Hopse, ki pa so bili boljši v medsebojnem srečanju.

Šentjurčani so tekmo z Gorenjci začeli izjemno poletno in po dobrih petih minutah povedli s 17:4. V drugi polovici prve četrtine so se prebudili gostje, ki so odlično metali z razdalje in po 10 minutah vodili za točko.

V drugi četrtini so bili domači znova konkretnejši in polčas končali z dvomestno prednostjo.

Gostje so se v 23. minuti približali na 9 točk zaostanka, potem pa so domači na krilih Coreya Allena, ki je zadeval tudi iz zelo težkih položajev, povišali razliko in malo pred koncem tretje četrtine vodili za 19 točk.

V začetku zadnjega kvartala je domača prednost narasla na 20 točk, potem pa je nekoliko popustila zbranost, tako da so gostje, predvsem po zaslugi igre pod obroč, štiri minute pred koncem zaostajali za 11 točk. S serijo 7 točk se je Šentjur znova odlepil in odločil srečanje v svojo korist.

Šentjurčani so imeli tokrat odličen izkoristek meta iz igre, kar 62 %, od gostov pa so vidno odstopali tudi v razmerju podaj za koš - 25:15.

Allen 27 (10 podaj), Bolčina 16, Williams 15, Pešić 12, ...

Jakša Vulić, trener Šentjurja: "Mojim fantom čestitam za odlično igro. Mislim, da smo celotno srečanje kontrolirali rezultati in zasluženo prišli do zmage. Šenčurju se je poznalo, da so v četrtek igrali pokalno srečanje z Rogaško, vendar to ne zmanjšuje našega uspeha. Zahvalil bi se tudi našim navijačem za podporo."

Rade Mijanović, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: "Zaslužena zmaga Šentjurja. Moji košarkarji so hoteli priti do zmage brez igre v obrambi, ker ni mogoče. V drugem polčasu smo se skušali vrniti v igro, vendar so bili Šentjurčani že preveč razigrani. Po takem srečanju nam preostane le to, da v naslednjem tednu odpravimo naše napake."

Fotogalerija (klik!)

Naslednjo soboto je na vrsti gostovanje pri novomeški Krki, do konca rednega dela lige pa so vključno z omenjeno še štiri tekme. Dodajmo, da poškodovani David Gabrovšek ni več član ekipe, pred njim pa je še operacija.

*foto: Zlatko Drovenik