OŠ Hruševec Šentjur, 28. 10. 2017 ob 19.00, Liga Nova KBM

KK Šentjur : KK Ilirija
79 : 72

Novince ugnali kljub nihanjem

Zadnjo oktobrsko soboto je ekipa Šentjurja v tekmi 4. kola prvoligaškega tekmovanja gostila novince v tekmovanju, ljubljansko Ilirijo, ekipo, ki jo vodi Saša Dončić in je teden dni prej v gosteh ugnala Domžalčane.

Pred začetkom sta se klubsko vodstvo in navijaška skupina ob koncu prvoligaške kariere zahvalila Milanu Sebiču, ki je bil vseskozi zvest matičnemu klubu v katerem je v zadnjih sezonah nosil tudi kapetanski trak.

V šentjurski zasedbi ni bilo Davida Gabrovška, Sandija Čebularja, ki je dobil angažma v Iranu, pa je nadomestil Darien Fernandez.

Gostje so uvodno četrtino začeli veliko odločneje in jo dobili za 12 točk.

Šentjur je drugačen obraz pokazal za začetku druge četrtine, ko je v dobri minuti naveza Fernandez-Matic Maček ob treh pridobljenih žogah dosegla 11 točk. Gostitelji so tako uspeli vzpostaviti ravnotežje, v prvo vodstvo na tekmi pa so s košem Tomaža Bolčine prešli v 16. minuti pri 32:31. Sledila je serija 0:6, polčas pa se je končal s 34:37.

Med glavnim odmorom so nastopile Zumbike Wellness centra Aspare in občinstvo povabile, da se jim pri vadbi pridružijo tudi sami.

Ilirja je po glavnem odmoru znova dominirala in v 27. minuti znova povedla za 12. Na veselje domačega občinstva se fantje v rdečem niso predali in do konca tretje četrtine prišli na 50:54.

Z zabijanjem Marcusa Williamsa je na začetku zadnjega dela prišlo do izenačenja, nakar je domača zasedba prevzela pobudo. S trojko Tomaža Jereba je bilo v 37. minuti na semaforju 69:60. Gostje so minuto in pol pred koncem prišli na tri točke zaostanka, v končnici pa je domača falanga s točkami naveze Maček-Marko Popadić prednost uspela povišati in se veseliti zmage.

"Dvomestniki": Popadić 22, Fernandez in Maček 12 točk, Pešić 13 skokov.

Andrej Žakelj, trener Šentjurja: "Zelo sem vesel, da so se moji igralci zopet borili, tako kot od njih pričakujem. Znova smo začeli v krču in košarkarjem Ilirije dovolili, da zbežijo na 10, 15 točk razlike. Nato smo pokazali pravo srce. Verjamem, da lahko ob dobrem delu in sproščenosti odigramo še veliko bolje."

Saša Dončić, trener Ilirije: "Čestitke košarkarjem Šentjurja za zmago in vsem košarkarjem za predstavo na igrišču. Prav tako čestitam strokovnemu štabu nasprotnega moštva in mojim fantom za požrtvovalno igro."

V torek je v okviru Pokala Helios Alpe Jadran na sporedu gostovanje na Češkem.