Šentjur, 26. 4. 2017 ob 19.00, Liga Nova KBM

KK Tajfun : KK Šenčur Gorenjska gradbena družba
75 : 68

Naposled ugnali tudi Šenčurjane

V zadnji domači tekmi tekoče sezone so tajfunovci v četrtem poskusu želeli ugnati Šenčurjane, kar jim je na koncu uspelo brez Daniela Vujasinovića in Malcolma Granta, ki nista bila v kadru za tekmo.

Gorenjci so v bili v prvih nekaj minutah v rahli prednosti, potem pa je Tajfun z eno od šestih trojk Mirze Sarajlije in zabijanjem Khaliqa Spicerja prevzel vodstvo, ki ga je do konca četrtine povečal na osem točk.

Gostitelji so v drugi četrtini dosegli le osem točk, na drugi strani pa so jih gradbeniki 15 več in mnogi so se bali že videnega scenarija.

S trojko Tomaža Jereba je domača zasedba na polovici tretje četrtine znova prešla v vodstvo, po 30 minutah pa so gostje vodili 50:54.

Zadnji del je šentjurska ekipa začela s serijo 10 točk. Gostje so preko veterana Pavića minuto in pol pred koncem povedli za točko.Tajfun je zadnjih 90 sekund preko Sarajlije in Jereba dobil z 11:3 in tako v boju za obstanek pomagal tudi sosedom iz Podčetrtka.

Dvojec Sarajlija-Jereb je skupaj dosegel 44 točk.

Jurica Golemac, trener Tajfuna:"Čestitam fantom za odlično predstavo in profesionalnost, ki so jo pokazali. Dali smo vse od sebe, da smo zadnje srečanje pred domačimi gledalci v tej sezoni dobili. To zmago bi posvetil prav njim, saj so bili celotno sezono naš šesti igralec."

Gregor Vodenik, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe: "Za nami so tri težke tekme, ko smo igrali proti neobremenjenim nasprotnikom, vsakič pa smo bili žrtev lastnih napak v končnici. Postavili smo se v položaj, v katerem bo zadnja tekma pomembna za končno uvrstitev. O svoji usodi bomo odločali sami."

Zadnja tekma 17. šentjurske prvoligaške sezone je na sporedu v soboto, 29. aprila, ob 18.00, in sicer v Kopru.

Tajfun Planina
Intercom Celje Opeka Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Transport biro Radio Rogla Šentjurske novice Pivovarna Laško Mastroj

©2003-2017 KK Tajfun. Vse pravice pridržane.