Lucija, 25. 3. 2017 ob 19.30, Liga Nova KBM

KK Portorož : KK Šentjur
54 : 89

Po Podčetrtanih tudi s Portorožani s +30

Po visoki uvodni zmagi v Ligi Nova KBM za obstanek je ekipa Tajfuna v Luciji zmagala še s točko višjo razliko.

Portorož je do edinega vodstva prišel z uvodnim košem, potem pa je gostujoča zasedba s serijo 12 točka pokazala, po kaj je prišla.

S trojko Mirze Sarajlije se je v 12. minuti prednost gostov povišala na 20 točk, Malcolm Grant pa je postavil izid polčasa - 22:47.

Tretja četrtina je bila bolj izenačena, šentjurska vrsta pa je skošem Žige Fifolta po 30 minutah vodila za 29 točk.

V zadnji četrtini sta se med strelce vpisala tudi Amar Ejup in Žiga Debelak.

Med strelce se je tokrat vpisalo vseh 11 tajfunovcev, ki so stopili na igrišče, trener Jurica Golemac pa je tokrat spočil Daniela Vujasinovića.

Z dvoševilčnim izkupičkom se tokrat lahko pohvali pet košarkarjev: Grant 20, Fifolt 14 (14 skokov), Jaka Brodnik in Matic Maček 11 ter Tomaž Jereb 10. Khaliq Spicer je ujel 10 odbitih žog.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
"Popolna dominacija ekipe Tajfuna. Že po rezultatu je jasno, da je bilo naša današnja predstava premalo za zmago. Kljub temu že pogledujemo na naslednjo tekmo. Upam, da se čim prej sestavimo in da bomo lahko čimprej računali na vse igralce."

Jurica Golemac, trener Tajfuna:
"Profesionalno smo odigrali tekmo in prišli do zaslužene zmage. Časa za razmišljanje ni, saj nas že čez tri dni čaka novo srečanje."

V sredo, 29. marca, je na sporedu domača tekma z ekipo LTH Castings, srečanje pa se bo v Hruševcu začelo ob 19. uri.