Šentjur, 9. 12. 2016 ob 19.00, Pokal Spar

KK Šentjur : KK Zlatorog
61 : 78

Najboljši ekipi parirali do 23. minutie

V znova edinem prvoligaškem pokalnem paru sta se na prvi tekmi 4. kroga Pokala Spar pomerila Tajfun in Zlatorog, ki je dva dni prej v okviru državnega prvenstva gladko odpravil Krko.

Po izenačeni prvi četrtini so gostitelji v 14. minuti povedli s 24:14. Ob številnih sodniških napakah v prvem polčasu so gostje s serijo 0:11 prešli v vodstvo, ob polčasu pa je bilo 30:32. Glavni odmor je trajal le 10 minut, čeprav bi moral po propozicijah toliko, kot je ligaški odmor v prvoligaški konkurenci.

V 23. minuti je gostujoči igralec Ramo Rizvić pri 35:37 zadel s polaganjem, a se je medtem iztekel napad na kar sodniški dvojec oz. delegat niso reagirali. Slednji tega svojega pooblastila oz. dolžnosti sploh ni poznal ... Laščani so dobili krila in z njimi lastno odlično igro višali razliko, tako da so po 30 minutah vodili za 14 točk. V zadnjem delu so prednost brez težav vzdrževali in jo nekoliko povišali.

Malcolm Grant je dosegel 17 točk, trije igralci Tajfuna pa so se ustali pri 9 točkah. Pri gostih sta naša bivša igralca Igor Tratnik in Matej Krušič dosegla 23 oz 12 točk.

V ponedeljek, 12. decembra, je ob 18.45 na sporedu domača tekma 10. kola Lige Nova KBM s Portorožem. Povratna tekma z Laščani bo v ponedeljek, 19. decembra, ob 19.00.