Dvorana Hruševec, 22. 11. 2016 ob 18.00, Pokal Spar

KK Šentjur : KK Terme Olimia Podčetrtek
61 : 54

Od Podčetrtanov na koncu boljši za 8 točk

Košarkarji Tajfuna so si v povratni tekmi 3. kroga Pokala Spar z ekipo Terme Olimia Podčetrtek zagotovili napredovanje v nadaljevanje tekmovanja. Prvo tekmo v Podčetrtku so dobili za točko, na domačem parketu pa so bili od sosedov boljši za 7 točk, a je bila zmaga vse prej kot lahka.

V prvi četrtini so gostitelji prevladovali in jo dobili za 18:10, pri gostih pa je kar 9 točk dosegel Buda.

Po nekaj minutah igre v drugi četrtini je domača zasedba povedla z 22:12, a so se gostje predvsem po zaslugi Reneja Žvana do konca polčasa približali na 29:25.

Še bolj konkretni so bili termalci po glavnem odmoru, saj je kapetan Trupaj zadel dve trojki, skupaj s soigralci pa je bilo kakšnih 200 gledalcev priča delnemu izidu 0:10. Končno so boljše zaigrali tudi šentjurski košarkarji in s serijo 8:1 znova prevzeli vodstvo. Gostje se niso dali in po zaslugi Strnada, ki je v tretji četrtini dosegel 11 točk, po 30 minutah vodili za dve točki, ki bi jih tudi popeljali v 4. krog.

V zadnjem desetminutju sta se razigrala Jaka Brodnik in Malcolm Grant in domača prednost je narasla na dvomestno število. Termalci se tudi v zadnjem naletu niso uspeli nevarneje približati.

Brodnik je srečanje kot edini "dvoštevilčni" končal z 12 točkami. Gostitelji so proste mete izvajali z 88-odstotno natančnostjo.

Pokrovitelj VIP pogostitve je bil Franc Grabler, sicer član Šentjurskih vitezov, ki so znova odlično opravili svoj posel.

Fotogalerija 1 (klik!)

Fotogalerija 2 (klik!)

Žreb za nadaljevanje pokalnega tekmovanja bo v četrtek, 24. novembra.

Naslednjo tekmo Lige Nova KBM bo Tajfun igral v ponedeljek, 28. novembra, ko bo v hruševski dvorani ob 18.45 tekma s polzelskimi Hopsi.

*foto: Karmen Koželj