ŠD Podčetrtek, 15. 11. 2016 ob 19.00, Pokal Spar

KK Terme Olimia Podčetrtek : KK Šentjur
55 : 56

Grant s trojko za zmago ob polčasu s termalci

V uvodni od dveh tekem 3. kroga Pokala Spar z ekipo iz Podčetrtka so si košarkarji Tajfuna na gostovanju priigrali točko prednosti.

Srečanje so nekoliko bolje odprli Šentjurčani, ki so imeli na tribunah številčno podporo, a si večje prednosti niso priigrali. Do polčasa sta bili ekipi rezultatsko neposredno vsaksebi, na glavni odmora pa sta odšli s 30:30.

V tretji četrtini so rahlo pobudo imeli domači, ki so po 30 minutah vodili s 47:43.

Gostitelji so majhno prednost vzdrževali tudi v zadnjem delu, štiri minute pred koncem pa povedli s šestimi točkami prednosti. Gostje so se uspeli vrniti in v zadnjem napadu preko Malcolma Granta zadeti trojko za zmago.

Khaliq Spicer je bil z 12 točkami najbolj učinkovit pri Tajfunu, po 10 točk pa sta dodala "M.G." in Žiga Fifolt.

Fotogalerija Kvirine Martine Zupanc (klik!)

Povratna tekma bo v torek, 22. novembra, ob 18.00 v Športni dvorani OŠ Hruševec Šentjur. Še pred tem bo v petek, 18. novembra, ob 18.45 začetek tekme pri Unionu Olimpiji, ki bo zaradi zasedenosti dvorane Stožice oz. hale Tivoli v ŠRC Ježica, Savlje 6, Ljubljana.