Šentjur, 14. 3. 2017 ob 18.45, Liga Nova KBM

KK Šentjur : KK LTH Castings
74 : 61

Redni del končali z zmago in 8. mestom

Tajfun je redni del Lige Nova KBM končal z dvema pomembnima zmagama proti ekipama, ki bosta prav tako sodelovali v ligi z obstanek. Vanjo bo namesto 10 zmag, ki jih je dosegel na igrišču, kljub temu, da so vse ekipe sodelovale od začetka prenstva, prenesel le šest uspehov ...

Gostje iz Škofje Loke so izkoristili mlačen šentjurski začetek in povedli 3:9, po minuti odmora pa se razmerja na igrišču niso izboljšala, saj je LTH Castings povedel s 5:12.

Po vstopu Tomaža Jereba se je v drugi četrtini z domače strani začela boljša predstava. Najprej s serijo 9:0, potem pa še s 16:2. Ob polčasu je domača prednost znašala 16 točk.

V tretji četrtini se je ponovila stara hiba, ko igralci ob visokem vodstvu popustijo, saj so se mladi gostje v 29. minuti približali na štiri točke zaostanka. Vseeno do kritičnih trenutkov ni prišlo, saj je razlika ob dobrem pristopu kmalu znova narasla na dvomestno.

Dvoštevilčni so bili Grant z 22 točkami, Jereb s 16 in Spicer z 12, Vujasinović pa je poskrbel za 12 podaj za zadetek.

Jurica Golemac, trener Tajfuna: "Čestitke fantom za igro na tej tekmi. Škofjeločani so pokazali, da so mlada, a resna ekipa. Za to zmago smo se morali nagarati. Sedaj imamo dovolj časa, da se pripravimo na nadaljevanje sezone. Znova bi se rad zahvalil našim navijačem."

Rade Mijanović, trener LTH Castings: "Čestitke ekipi Tajfuna za zmago. Po slabi drugi četrtini se nam je uspelo vrniti v tekmo, vendar žal to ni bilo dovolj."