Šentjur, 13. 1. 2017 ob 18.45, Liga Nova KBM

KK Šentjur : KK Zlatorog
77 : 75

Z vikinško borbenostjo ugnali tudi vodilno ekipo

Tajfunov tabor je tekmo s sosedsko ekipo, ki je v tej sezoni znova odlična, pričakal s težavami z virozo, novo srečanje pa je moral zaradi poškodbe izpustiti Aleksandar Petrović. Zaradi sneženja je bil na tribunah skromen obisk, občinstvo pa je že po tričetrt minute onemelo, ko se je po doskoku poškodoval Khaliq Spicer.

Šentjurska vrsta je odlično začela in po polovici prve
četrtine ob treh trojkah vodila s 15:4. Po zadetku Žige Fifolta, ki je
odlično nadomestil Spicerja, je domača vrsta še v prvem desetminutju
znova povedla za 11 točkami.

Gostje seveda niso naključno tako visoko na razpredelnici in že v 13. minuti so prišli na štiri točke zaostanka. Tajfun se je sredi druge četrtine uspel otresti pritiska, potem pa je na sceno prvič stopil Jernej Ledl, ki je v dosedanjem delu sezone igral le za vzorec, in v pol minute gostujočo ekipo povsem približal. Do polčasa sta bili mošti povsem skupaj. Izid polčasa - 42:41 je postavil Malcolm Grant, ki mu je pred tem žoga nekajkrat nagajivo ušla z obročeve tirnice.

Med polčasem je Košarkarske zveza Slovenije s pomočjo Lipka izvedla nagradno igro, v prostih metih v razdobju ene minute pa je bil izjemno uspešen mladi košarkar Nejc, ki se je kvalificiral v nadaljnjo fazo.

Gostje so na začetku drugega polčasa povedli za tri točke, po košu Milije Mikovića, ki je na tem srečanju zbral največ indeksnih točk - 21, pa sta ekipi štiri minute točke dosegali izključno iz prostih metov. Domača zasedba je po zaslugi laške naveze Daniel Vujasinović-Matic Maček ob koncu tretje četrtine razliko povišala na pet točk.

V zadnji četrtini je prednost skopnela v 33. minuti, ko so gostje izenačili in malo kasneje z Ledlovo serijo povedli 62:65. Po minuti odmora se je domača zasedba s serijo štirih točk prebila v vodstvo, z isto mero pa so vrnili tudi zlatorogovci. Tri minute do konca so gostje vodili z najvišjo prednostjo na tekmi 67:71, a je Vujo z eno od svojih štirih trojk takoj ujel priključek. Pri gostih je eden boljših posameznikov Igor Tratnik (14 točk, 12 skokov) zadel izpod koša, potem pa je Miković ponovil akcije iz predhodnih minut, ko je najboljši domači strelec Fifolt zgrešil in iz druge akcije dosegel nov par točk. Po korakih gostujočega kapetana Krušiča je MG zadel trojko in Tajfun je slabe pol minute pred koncem vodil 75:73. Krušič je iz prostih metov izenačil, Mirza Sarajlija pa zadel le en prosti met. Laščani niso izkoristili priložnosti izvajanja avta po minuti odmora na napadalni polovici, saj je Barić stopil na na sredinsko črto, končni rezultat pa je s prostim metom postavil Vujasinović. Gostje so potem imeli še možnost meta za tri točke, a je bil petek, 13., tokrat srečen za Šentjurčane, ki so tako dosegli šesto zaporedno zmago.

Žiga Fifolt je ob 19 točkah ujel 10 skokov, Daniel Vujasinović je vpisal 18 točk, Milija Miković je ob 16 točkah ujel 9 žog, Mirza Sarajlija pa je srečanje končal s 14 točkami.

S šesto zaporedno zmago ima Tajfun sedaj pozitivno razmerje med zmagami in porazi.

Jurica Golemac, Tajfun: "Po takšni tekmi lahko igralcem samo iskreno čestitam. Pokazali so izjemno borbenost in moštveni duh, kar nam je na koncu prineslo močno želeno zmago. Čeprav smo bili že pred tekmo oslabljeni, nato pa v prvi minuti ostali še brez Spicerja, so fantje pokazali, da se bodo borili do zadnjih moči, kar je velika odlika te ekipe. Na tem mestu bi se znova zahvalil tudi našim navijačem, ki so dodali piko na i k naši zmagi."

Aleš Pipan, Zlatorog: "Čestitke Šentjurčanom za zasluženo zmago. Bolj so si jo želeli in v ključnih trenutkih dosegali točke. Mi smo po vodstvu s štirimi točkami zmago izpustili iz rok. Slabo smo zaprli prostor pod svojim obročem, tekmecem dovolili skoka v napadu, Vujasinović pa je s prostim metom odločil zmagovalca."

Povezava k fotogaleriji (klik)

V soboto, 21. januarja, bo ob 19.00 uri na sporedu nov lokalni derbi, in sicer bo Tajfun gostoval v Rogaški Slatini.

*foto: Kvirina Martina Zupanc