Novo mesto, 19. 3. 2016 ob 19.00, Liga Nova KBM

KK Krka : KK Šentjur
83 : 68

Krka znova močnejša

V prvem kolu lige za prvaka so se košarkarji Tajfuna po nekaj tednih znova pomerili s Krko, ki je bila močnejša že v polfinalu pokalnega tekmovanja.

Šentjurčani so sicer obetavno začeli in vodili do 4. minute, Dolenjci pa so prvo četrtino dobili za 8 točk.

V 13. minuti je Krka vodila že 15 točk, a je Tajfun v 18. minuti prišel na 38:33.

Drugi del so gostitelji začeli bolje in sredi tretje četrtine vodili z dvoštevilčno prednostjo, po zabijanju Parksa v 29. minuti pa je bila razlika le še točka - 51:50.

V zadnjem delu je novomeška ekipa prednost povečala vse do 19 točk in zasluženo prišla do zmage.

Z dvoševilčnim izkupičkom so tekmo končali vsi trije Američani: Clark 16, Parks 12 in Parker 10 točk.

Vladimir Anzulović, trener Krke: "Tekme s Tajfunom so vedno težke in tudi ta je bila takšna. Vseskozi smo bili v vodstvu, a proti njegovi čvrsti conski obrambi smo vseeno potrebovali kakšni zaporedni trojki oziroma koš ob osebni napaki. To nam je na začetku zadnje četrtine uspelo, pobegnili smo tekmecem in tekmo mirno pripeljali do konca."

Dejan Mihevc, trener Tajfuna: "Čestitke Krki za zmago, bila je boljša. Mi glede na spremembe v ekipi potrebujemo nekaj časa, da se uigramo."

V sredo, 23. marca, je ob 19.00 na vrsti gostujoča tekma pri Union Olimpiji.