Šentjur, 17. 2. 2016 ob 18.00, Pokal Spar

KK Šentjur : KK Šenčur Gorenjska gradbena družba
57 : 63

S porazom vseeno z veliko prednostjo do polfinala

Na povratni četrtfinalni tekmi pokala Spar so Šenčurjani odlično zadeli in s pomočjo trojk v prvi četrtini povedli za sedem točk. Razlika po prvih 10 minutah je bila točka za Gorenjce, v drugem desetminutju pa sta obe ekipi vpisali le šest točk.

Najbolj svetli trenutki domače ekipe so prišli v začetku drugega polčasa, saj je po nekaj domiselnih akcijah domača prednost narasla na 10 točk. Gostje se niso vdali in prišli povsem blizu.

V 36. minuti je Tajfun še zadnjič vodil, v sicer nepomembni končnici pa so bili učinkovitejši gostje.

Šentjurska vrsta se je s skupno prednostjo 18 točk uvrstila v polfinale, kjer se bo, tako kot lani, pomerila z Krko. Tekma bo v petek, 19. 2., ob 18:15 v ljubljanskem Tivoliju.

V domači zasedbi je z 18 točkami prednjačil Sandi Čebular.
Poškodbe žal še vedno nočejo stran iz šentjurskega tabora. Tokrat na igrišče ni stopil Aleksandar Ponjavić, med tekmo pa je moral z igrišča Milan Sebič.