KK Šentjur : KK MZT Skopje Aerodrom
68 : 62

Tretja zaporedna domača jadranska zmaga

Košarkarji Tajfuna so po valjevskem Metalcu in ljubljanskem Unionu Olimpiji na domačem parketu ugnali še predstavnika Makedonije v ligi ABA.

Po začetnem šentjurskem vodstvu s 7 točkami so bolje nadaljevali gostje, ki jih vodi Aleš Pipan in dobili prvi polčas za točko.

Tajfunovci so bili znova zelo prepričljivi v minutah po glavnem odmoru, saj so si nabrali prednost 9 točk.

Vseeno tekme še niso "prelomili" in gostje so se v zadnji četrtini štirikrat približali na točko zaostanka.

V končnici je zablestel Tomaž Bolčina, ki je dobro minuto pred koncem pri 61:60 dvakrat zadel iz igre in nato ujel še odbito žogo ter zadel iz prostih metov. Skupno je vpisal 19 točk in bil najučinkovitejši na srečanju.

Izjavi

Dejan Mihevc, trener KK Tajfun: »Vesel sem, da smo uspeli dokazati, da lahko zmagamo tudi v tako izenačenem srečanju, kot je bilo to primer nocoj. Čeprav smo bili večinoma v rahli prednosti, bi se lahko zgodilo karkoli. Vedeli smo, da so gostje močni v pick and roll igri, po drugi strani pa smo to orožje uporabljali tudi sami. V drugem polčasu nam je to dobro uspevalo, uspešni pa smo bili tudi v branjenju nasprotnikovih ključnih elementov.«

Dragiša Drobnjak, igralec KK Tajfun: »Vesel sem, da smo v ligi ABA znova zmagali, saj bo to na ekipo psihološko pozitivno vplivalo. Sedaj se osredotočamo na sredino tekmo pokala FIBA Europe z danskimi Bakken Bears, kjer si lahko še vedno priigramo preboj v nadaljevanje.«

V sredo, 2. 12., bo ob 17.00 Tajfun igral domače srečanje pokala FIBA Europe z danskimi Bakken Bears. Gledalci, ki bodo predložili vstopnice z nedeljske tekme, bodo lahko vstopili brezplačno!