National Basketball Arena, Dublin, Irska, 25. 11. 2015 ob 20.30, FIBA Europe Cup

Hibernia Basketball : KK Šentjur
73 : 93

Prva gostujoča zmaga v pokalu FIBA Europe

Na gostovanju pri irski izbrani vrsti so Šentjurčani začeli z vodstvom 0:4, a so gostitelji pokazali, da poznajo domače obroče in v 4. minuti povedli s 15:6. Po minuti odmora Dejana Mihevca je sledila serija 2:14, 1./4 pa se je zaključila z izenačenjem na 22.

V drugem desetminutju je Tajfun upravičil vlogo favorita in jo dobil z delnim izidom 14:31.

Gostitelji so 3./4 dobili za tri točke, v zadnji periodi pa so gostje znova nekoliko povečali razliko.

Srečanje sta poleg šentjurske ekspedicije spremljala dva ducata slovenskih privržencev, med drugim tudi Slovenci na delu na Irskem in slovenska reprezentanca v kickboksu.

Najbolj učinkovit je bil Sandi Čebular s 26 točkami, le tri manj pa je zbral Domen Bratož.

V nedeljo, 29. 11., je ob 17.00 na vrsti domače srečanje lige ABA s KK MZT Skopje Aerodrom.

V sredo, 2. 12., bo ob 17.00 še zadnja tekma v okviru skupine F pokala FIBA Europe. V Celju bo takrat tekma z danskimi Bakken Bears, ki doslej še ne poznaj poraza, Šentjurčani pa so jim na gostovanju dobro parirali. Z zmago bi tudi ohranili možnosti za napredovanje. IMETNIKI NEDELJSKIH VSTOPNIC BODO IMELI VSTOP PROST!

Poročenje Hibernie (v angleščini)

Tajfun Planina Intercom Celje Telekom Slovenije Gostišče in prenočišča Bohorč Štajerski val Radio Rogla Šentjurske novice Mastroj Zavarovalnica Triglav, d.d.