National Basketball Arena, Dublin, Irska, 25. 11. 2015 ob 20.30, FIBA Europe Cup

Hibernia Basketball : KK Šentjur
73 : 93

Prva gostujoča zmaga v pokalu FIBA Europe

Na gostovanju pri irski izbrani vrsti so Šentjurčani začeli z vodstvom 0:4, a so gostitelji pokazali, da poznajo domače obroče in v 4. minuti povedli s 15:6. Po minuti odmora Dejana Mihevca je sledila serija 2:14, 1./4 pa se je zaključila z izenačenjem na 22.

V drugem desetminutju je Tajfun upravičil vlogo favorita in jo dobil z delnim izidom 14:31.

Gostitelji so 3./4 dobili za tri točke, v zadnji periodi pa so gostje znova nekoliko povečali razliko.

Srečanje sta poleg šentjurske ekspedicije spremljala dva ducata slovenskih privržencev, med drugim tudi Slovenci na delu na Irskem in slovenska reprezentanca v kickboksu.

Najbolj učinkovit je bil Sandi Čebular s 26 točkami, le tri manj pa je zbral Domen Bratož.

V nedeljo, 29. 11., je ob 17.00 na vrsti domače srečanje lige ABA s KK MZT Skopje Aerodrom.

V sredo, 2. 12., bo ob 17.00 še zadnja tekma v okviru skupine F pokala FIBA Europe. V Celju bo takrat tekma z danskimi Bakken Bears, ki doslej še ne poznaj poraza, Šentjurčani pa so jim na gostovanju dobro parirali. Z zmago bi tudi ohranili možnosti za napredovanje. IMETNIKI NEDELJSKIH VSTOPNIC BODO IMELI VSTOP PROST!