ČEZ Sportovni Hala Nymburk, Češka, 18. 11. 2015 ob 18.30, FIBA Europe Cup

ČEZ Basketball Nymburk : KK Šentjur
103 : 81

Čehi boljši tudi v drugo

Gostovanje pri najboljši češki ekipi se je začelo obetavno, saj je Tajfun v 3. minuti vodil 2:8. Šentjurčani so zadnjič vodili v 8. minuti, ko je bilo 21:21.

Že v 13. minuti je domača ekipa vodila 38:25 in nakazala, da je izjemno razpoložena. Do konca polčasa se je zaostanek gostov gibal okoli 10 točk.

V drugem delu 3./4 so se nekdanji udeleženci jadranske lige oddaljili na več kot 20 točk prednosti, ki so jo v zadnjem desetminutju obdržali.

Ob odsotnosti Zimića je kot visoki center uspešno igral Tomaž Bolčina, ki je vpisal 22 točk. Aleksandar Ponjavić je končal s seštevkom 13 točk, Jake Parker pa je ob 11 točkah zbral še 10 skokov.

Poročanje ČEZ Nymburk (v češkem jeziku)

V petek, 20. 11. 2015, bo ob 17. uri na vrsti gostujoča tekma v Beogradu, in sicer pri KK Partizan NIS.

*foto: ČEZ Nymburk