KK Šenčur Gorenjska gradbena družba

Škofja Loka, 26. 9. 2015 ob 17.30, Superpokal Slovenije

KK Šentjur : KK Krka
72 : 60

Odličen uvod v sezono: Mihevc naj trener sezone, osvojili superpokal, Čebular MVP

V Škofji Loki, ki je gostila tekmo med aktualnimi državnimi in pokalnimi prvaki, in bo v novi sezoni znova imela prvoligaša, so košarkarji Tajfuna, ki so jih na tribunah podpirali številni navijači (navijaška skupina Šentjurski vitezi in ostali podporniki), odlično napovedali novo sezono.

Pred začetkom tekme je trener Dejan Mihevc s strani Združenja košarkarskih trenerjev Slovenije prejel priznanje za naj trenerja pretekle sezone.

Že začetek srečanja je bil v znamenju Šentjurčanov, ki so sredi prve četrtine z delnim izidom 8:0 prišli do prednosti, ki je pomenila osnovo za mirno nadaljevanje. Deset točk naskoka so brez težav obdržali do konca prvega dela, v drugem pa so ga še nadgradili. Ob polčasu je bilo tako na semaforju dvorane Poden že 49:30.

V tretji četrtini je Krka začela zmanjševati razliko, ki se je še dodatno zmanjšala na začetku zadnjega dela, ko sta peti osebni napaki prejela Emir Zimić in takoj zatem še Tomaž Bolčina. V 32. minuti je bila razlika le 60:55, a je Tajfunu z nižjo peterko na igrišču igra na srečo znova stekla. Razlika je bila znova dvoštevilčna in v izteku tekme je bilo vsem jasno, kdo se bo veselil superpokane zmage. Tajfun je šele tretja ekipa v Sloveniji, ki ji je to uspelo.

Pri šentjurski vrsti je največ točk, 15, dosegel Sandi Čebular, ki je bil najboljši podajalec (5) srečanja in na koncu prejel priznanje za najbolj koristnega igralca tekme.

V petek, 2. oktobra, se bo začelo tekmovanje v ligi ABA. Prvo srečanje bo Tajfun gostil v celjskem Golovcu. Tekma s Sutjesko se bo začela ob 17. uri.

Sezonske vstopnice so po ugodnejših cenah na razpolago do vključno 30. 9. v klubski pisarni na Mestnem trgu 2.

Do istega datuma izkoristite tudi promocijsko kodo za 15 % popust za nakup vstopnic preko spleta.

Popust v višini 15 % priznamo tudi tistim, ki se izkažejo s Tuš klub izkaznico.