KK Rogaška : KK Šentjur
88 : 95

Sladka zmaga pri sosedih po podaljšku in številnih prekinitvah

Lokalni derbi je zaradi težav s semaforjem in podaljška trajal skoraj dve uri in pol.

Tajfun je dodatnih pet minut izsilil dve sekundi pred koncem, nato pa dokončno zaustavil domačo zasedbo (88:95).
"Vsa čast mojim fantom, ki so v pravem trenutku pokazali pravi karakter," je po tekmi presrečen dejal trener Šentjurčanov Dejan Mihevc. Njegovi košarkarji so zaostajali večino tekme. Dobri dve minuti pred koncem rednega dela so nasprotniki vodili z 79:73, nato pa sta na sceno stopila Djordje Lelić in Ceola Clark. Vsak s po tremi točkami sta najprej poskrbela za izenačenje na 79. točko, slednji pa je dve sekundi pred iztekom rednega dela, po dveh skokih v napadu, s krila zadel še za izenačenje na 81:81 ter prvi podaljšek v tej sezoni Lige Telemach. V dodatnih petih minutah sta že omenjena košarkarja ekipo hitro oddaljila na 92:86, Slatničanom pa se nato ni več uspelo pobrati.

Košarkarji Rogaške so se prvič v novi sezoni predstavili med prvoligaško konkurenco, saj so bili v prvem kolu prosti. Rogaška se je po vodstvu s 16:12 v prvi četrtini hitro znašla v zaostanku 16:17, kar je bil uvod v izenačeno tekmo, v kateri sta se ekipi menjavali v vodstvu. Pred odmorom so sicer domači po 36:36 dosegli šest zaporednih točk, po vrnitvi na parket pa so prednost še povečali (48:38). To je predramilo košarkarje Tajfuna. Zaostanek so zmanjšali na 52:55, a so po 30 minutah zaostajali za osem točk (55:63). Domači so zadnjih deset minut začeli dobro, vodili tudi z osmimi točkami, a je v končnici Tajfun ulovil tekmece, Ceola Clark pa je po dveh skokih v napadu dve sekundi pred koncem zadel met za dve točki in izsilil podaljšek. V njem so Šentjurčani prevladovali in ga zasluženo dobili s 14:7.

Strelsko najbolj razpoložen je bil Clark z 29 točkami, le eno manj je na drugi strani dosegel Čebular.

Tajfun prihodnji teden čakata dve tekmi. V sredo, 22. oktobra, bo ob 17.30 v Hruševcu povratno pokalno srečanje s ŠKD Dražen Petrović (vstop prost!), v PETEK, 24. oktobra pa bo ob 19. uri tekma se s Helios Suns.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Damjan Novaković, trener Rogaške:
"Po podaljšku smo izgubili za nas uvodno tekmo državnega prvenstva. Za to je več razlogov. Nismo igrali dobro v obrambi, obenem pa slabo skakali. Tudi igralci s klopi niso prispevali veliko. Kljub temu smo imeli vse v svojih rokah. V zadnjih minutah smo vodili s šestimi točkami in imeli žogo. Tajfunu smo nato dovolili, da je s skokom v napadu rezultat poravnal. Nam ne preostane ničesar drugega kot da se zapremo v dvorano in delamo naprej. To je šele začetek Lige Telemach."

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
"Kot sem dejal že pred tekmo, nas je v Rogaški Slatini čakala prava košarkarska poslastica. Verjamem, da so gledalci prišli na svoj račun. Vsa čast mojim fantom, ki so v pravem trenutku pokazali pravi karakter. Menim, da smo zmagali zasluženo."