Šentjur, 26. 1. 2013 ob 19.30, Liga Telemach

KK Šentjur : KK Slovan
76 : 66

Sedaj sami na četrtem mestu

Košarkarji Tajfuna nadaljujejo zmagovito serijo, saj so bili uspešni petič zapored. Zaradi poraza Rogaške Crystal so na lestvici Lige Telemach sedaj sami na četrtem mestu, ki še vodi v ligo za prvaka.

Na začetku srečanja je bilo vse v znamenju Emirja Zimića, ki je v uvodnih petih minutah vpisal kar 11 točk in pol ducata skokov.

Sredi druge četrtine je Tajfun s serijo 7 točk Primoža Broliha povedel z najvišjo razliko večera 12 točk, a so Moščani odgovorili s serijo 8 točk in se ob izteku polčasa približali še za točko.

V prvi polovici tretje četrtine sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, nakar je gostiteljem uspela serija 12:0, prebudile pa so se tudi tribune, ki zaradi rokometne tekme za 3. mesto na svetovnem prvenstvu niso bile tako polne kot sicer.

V domači vrsti se je poznalo, da sta Anže Pelc in Mike Venezia povsem brez učinka, na drugi strani pa sta ljubljansko ekipo na površju držala Dejan Mlakar in Jan Špan, ki je poldrugo minuto pred koncem znižal na 68:65. Tesno končnico sta preprečila trojka Tadeja Fermta in dvojka Broliha.

Na koncu sta dva domača igralca dosegla dvojni dvojček. Zimić je ob 19 točkah ujel še 13 odbitih žog, Tadej Ferme je ob 14 točkah zbral 10 podaj, dvoštevilčen pa je bil s 13 točkami še Brolih.

V naslednjem kolu bo Tajfun odigral prvega od dveh dvobojev z Maribor Messerjem v enem tednu. Najprej se bosta v soboto, 2. 2., ob 18. uri v dvorani Tabor pomerila za točke državnega prvenstva, v petek, 8. 2., ob 20. uri pa še v četrtfinalu zaključnega turnirja Pokala Spar v Celju. Zmagovalna ekipa se bo dan kasneje ob 20.00 soočil z zmagovalcem tekme U. Olimpija : Šenčur GGD.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Damjan Novaković, trener Tajfuna: "Kot sem pričakoval, je bila tekma težka, odločila pa jo je naša dominacija v skoku. Zelo smo veseli pete zmage zapored. Optimistično gledamo naprej."

Gašper Okorn, trener Slovana: "Čestitke Tajfunu za zmago. V nadaljevanju Lige Telemach jim želim veliko sreče v boju za uvrstitev v Ligo za prvaka. Moji igralci so izpolnili dogovore iz garderobe. Odigrali smo agresivno, borbeno in dobro v obrambi. Ključev do zmage Šentjurčanov je bilo več. Najprej je tu premočno izgubljena igra v skoku. Potem je tu trojka Sebiča v tretji četrtini, ki je njegovo ekipo popeljala v niz zaporednih točk po našem vodstvu. Sledila je še trojka Fermeta pri rezultatu 68:65. Če vse to seštejem in odštejem pa ne morem pozabiti na fenomenalnega Broliha. Če nebi bilo njega, bi verjetno tekmo
longchamp pliage pas cher ,
longchamp pas cher ,
nike blazer ,
sac a main louis vuitton pas cher ,
sac longchamp pas cher ,
Christian Louboutin Uk
dobili mi. A to ne pomeni, da nismo nad njim igrali dobre obrambe. To je bil pač njegov večer in glavni ključ do zmage Tajfuna."